3030 Mid-power 1W LED, 6000K SMD. High CRI95 for professional light applications.
Regular price:
€0.59
Available, delivery time: 2-5 days
Description
Product information "LED SMD 3030 6000K CCT 3V 1W 350mA 130lm CRI95 TLCI99"
LED SMD 3030 – 6000K daylight, 3 V, 1 W, 350 mA, 130 lm, CRI 95, TLCI 99. Bright daylight chip with 130 lm. GKORE CINE Series.
Key Technical Specifications
- Package: 3030 SMD
- Colour temperature: 6000K – cool daylight
- Power: 1 W at 350 mA / 3 V
- Luminous flux: 130 lm
- Colour rendering: CRI 95 / TLCI 99
Properties
| Beam Angle: | 120° |
|---|---|
| Brightness: | 130 lm |
| Color: | kaltweiß |
| Color Temperature: | 6000 K |
| Forward Current: | 350 mA |
| Forward Voltage: | 3 V |
| LED Typ: | 3030 |
| Power: | 1 W |
| TLCI: | TLCI 95+ |
hidden
Manufacturer information according to GPSR
Graf Lichttechnik UGGoerzallee 299
14167 Berlin
Germany
info@graf-lichttechnik.de
+49 151 22348820
Manufacturer website
Responsible person according to GPSR
Graf Lichttechnik UGGoerzallee 299
14167 Berlin
Germany
info@graf-lichttechnik.de
+49 151 22348820